Silobas hava kompresörlerin fiyatları nasıl belirlenir

compressor de ar direto

Silobas hava kompresörlerin fiyatları nasıl belirlenir ?

Silobas Hava Kompresörlerinin Fiyatları Nedir ?

En Silobas Hava Kompresörü Hangisidir ?

Komresörler temelde dökümden yapılmış malzemelerin işlenmesiyle üretilen makinalardır. Buradaki en önemli nokta dökümde kullanılan ham maddenin ve bileşenlerin doğru olmasıdır.

 

Bu husus en önemli husustur ve silobas hava kompresöründe kullanılan parçalarının içeriği değiştirilmeye çok müsaittir. Dökümde kullanılan bileşenler sizlere ilk birkaç senede problem oluşturmaz fakat daha sonraki senelerde kullanıcının yeni bir kompresöre ihtiyaç duymasına yol açar. Fakat bununla birlikte silobas hava kompresörünüzde kullanım esnasında yağ sızıntılarını ilk kullanımdan itibaren görebilirsiniz. Döküm bileşenlerin standardın altında kullanılması silobas hava kompresöründe büyük arızalara sebep olur. Bu sizlerin yedek parça ihtiyacınızı olması gerekenden fazla şekilde arttırır. Burada üretici firmaya sormanız gereken 2 soru vardır.

1-      Kullanılan malzemelerin metaluruji mühendisleri tarafından onaylı olup olmadığı.

2-      Kullanılan malzemelerin teknik özellikleridir.

 

Fiyat konusunda en önemli noktalardan bir diğeri ise gerekli parçaların balans ayarlarının yapılıp yapılmadığıdır. Bu ekstra maliyettir. Dökümden çıkan silobas hava kompresörü yedek parçalarının işlemeden sonra balanslarının alınmaması durumunda silobas kompresörünüz ciddi bir sarsıntıyla çalışır ve bu silobasiniz üzerinde zamanla metal yorgunluğu yapar ve kullandığınız çekicinin king piminde önemli problemlere sebep olur. Bu kullanıcıya zaman içerisinde ciddi bir ekstra maliyet getirir.

 

Diğer bir önemli husus ise birçok kompresör markası çimentonun silobastan siloya aktarılması işlemi esnasında elektrik panolarının içerisinde emniyet röleleri olmadığı için güç kaynağından gelen frekansı ayarlayamaz ve motorun yanmasına sebep olur. Motorda oluşabilecek  bu arıza yıllarca sorunsuz kullanabileceğiniz motorun değişmesine veya tekrar tamir edilmesine sebep olur. Bu da hem iş kaybınızdan ötürü size yansır hem de servis maliyeti doğurur.

 

Diğer bir husus ise silobas kompresörlerinde en çok yaşanan sıkıntı olan yağ sızdırmasıdır. Bu problemin önüne geçmek ve bunu sıfıra indirmek yine kullanılan parçaların özel bir mühendislikle tasarlanması ve dökülmesiyle  sağlanır. Bu konuda sıfır yağ sızdırma garantisini üretici firmadan talep etmelisiniz. Bu hususta silobas hava kompresörü fiyatında önemli bir konudur.

 

Bu hususlarla doğru tercihle alacağınız silobas hava kompresörünü yıllarca kullanabilirsiniz. Yedek parça ihtiyacınızı ise en aza düşürebilirsiniz.

 

Türkiye’de döküm ve işleme prosedürlerini kendi bünyesindeki fabrikalarında yapan tek firma Confidence Kompresördür. Bu alanda 40 yıllık tecrübeye sahiptir. CONFIDENCE KOMPRESOR Dünyaca ünlü bir çok endüstri firmalarının parçalarını üreten tescilli bir marka olan ÖZTÜRK DÖKÜM MODEL fabrikasının da sahibidir.

 

Sizin isiniz Bizim işimiz. Kaliteyi güvenle almanız için hizmetinizdeyiz.