kompresorumuzu detayli inceleyinn

Ürün Detayları

Confidence Kompresör bünyesinde üretilen kompresörlere ait gömleklerinin et kalınlığı normaline göre daha fazladır. Makinenin sürekli çalışmasında gömlekte basınçtan kaynaklı yüksek sıcaklıklar oluşur. Çalışma sonunda gömlek soğumaya başlar. Bu işlem sürekli tekrarlandığında ani soğumadan kaynaklı gömlek malzemesinde zamanla deformasyon meydana gelir ve gömlekte çatlamalar-yırtılmalar görülür. Et kalınlığının fazla olması deformasyonu engelleyerek kompresörün ömrünü uzatır. Ayrıca gömleğe 600-650 ºC’de yaşlandırma ısıl işlemi uygulanarak malzemenin sertliği ve mukavemeti arttırılır.

Krank ve biyel kolunun malzemesi GGG40 yerine GGG60 döküm olarak seçilmiştir. GGG60’ın akma ve çekme mukavemeti GGG40’a göre daha fazla olmakla birlikte yorgunluk sınırının da daha fazla olması ürünlerin daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Krank ve biyel kolunun imalat aşamaları bittikten sonra bu ürünlerin balansı (denge) alınır. Bunun yapılma sebebi oluşabilecek titreşimleri miniminize ederek makinenin çalışma sesini azaltmaktır.

Piston malzemesi ETAL 145 malzemeden imal edilmiştir. ETAL 145 belirli bir sıcaklığa kadar deformasyona uğramadığı için piston malzemesi olarak kullanılmasında büyük avantaj sağlamaktadır.

Radyötörün hava çıkışında kullanılan boru 80 mm çapındadır. Hava tahliyesi esnasında borudan sonra geçtiği kısımda kesit daralması olmadığı için havanın tahliyesinde herhangi bir basınç oluşması engellenmiştir. Bunun sonucunda makinenin çalışma sıcaklığı 50-55 ºC’lerde sabitlenmektedir.

Sektörde kullanılanın aksine yağ dolum kapağının dış malzemesi plastiktir. Alüminyum ya da çelik malzemeye nispeten plastik malzemenin kullanım ömrü daha fazladır ve darbelere karşı daha dayanıklıdır.

Elektrikli model kaplininin  imalat aşamaları bittikten sonra bu ürünlerin balansı (denge) alınır. Bunun yapılma sebebi oluşabilecek titreşimleri miniminize ederek makinenin çalışma sesini azaltmaktır.

Sektörde bilinenin ve kullanılanın aksine pervane koruması sacdan imal edilmektedir. Pervanenin alabileceği fiziksel darbelerden zarar görmesini engeller.

  • Yapılan çalışmalar sonucu klepe malzemesi GGG60 olarak belirlenmiştir. Ayrıca klepe içinde bulunan sac ve yay 260 derece sıcaklığa dayanabilmektedir.
  • Firmamız bünyesinde imal edilen tüm kompresörlerdeki kompresör filtreleri Confidence Kompresör bünyesinde üretilmektedir.
  • Makine üzerinde kullanılan bütün O-ringler özel imalat olup 200 ºC sıcaklığa kadar dayanaklıdır. O-ringlerin kullanıldığı bölgelerdeki maksimum sıcaklık 65-70 ºC olmasına rağmen yüksek sıcaklığa dayanıklı O-ringler kullanılarak ileri derecede önlemler alınmıştır.
  • Kaplin pimi lastiğinin malzemesi NBR (Nitril Kauçuk)’dir. NBR iyi mekanik özelliklere sahip olup -50 ºC ile +120 ºC arasındaki ısı alanlarında kullanılabilir. Yağlara karşı dirençli olmasının yanı sıra düşük ve yüksek sıcaklıklarda da deforme olmadığı için tercih edilmiştir.
  •   

    Kullanılan tüm rulmanlar (Biyel Rulman-1, Biyel Rulman-2 ve Ön Kapak Rulmanı) INA (Alman) ve Koyo(Japon) marka olarak kullanılmaktadır.

  • Makinelerdeki emniyet ventili Pakkens marka kullanılmaktadır. Bu ventil buhar emniyet ventilidir. Üzerinde bulunan ayar vidası çelik ve içerisindeki baskı yayı paslanmaz malzemedir. Bunun yanı sıra 200 ºC sıcaklığa dayanaklıdır.Sabit basınçlı emniyet ventillerinden farklı olarak, bu ürünlerin açma basınçları sahada müşteri tarafından değiştirilerek, 2- 12 bar arasında istenilen değere ayarlanabilir.
  • Kullanılan piston segmanları Goetze (Alman) markadır.
  • Os selos de óleo de nossos compressores são fabricados pela Corteco (alemã).
Das Neukundenangebot ist ein summarisches Schnäppchen und über sehr fairen Wettanforderungen versehen. hat einen Unterschiedliche Boni darüber hinaus Promotion finden Sie bei Vulkan Vegas Casino Angebote. können sie die Nach dem Login seht Ihr bei Vulkan Sin city 25 Euro als Bonusguthaben in Eurem Kundenkonto. das vulkan vegas online Wie hoch dein zweiter Bonus ausfällt, hängt davon abdominal, in welcher Höhe du deine zweite Einzahlung tätigst. vulkan vegas login